Skandal! Roksana Węgiel w centrum gigantycznej afery. Z tego się nie da wytłumaczyć

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Roksana Węgiel może mieć problemy, wszystko przez utwór „Nie z tej ziemi”, zauważono, że jest podobny do „Physical” który wykonuje Dua Lipa, młodą gwiazdkę oskarżono o plagiat. Wydano specjalne oświadczenie.

Roksana Węgiel to młoda gwiazda muzyki POP, która szturmem bierze każda listę przebojów. Nie raz udowodniła, że potrafi stworzyć piosenki porywające zarówno młodych jak i tych nieco starszych. Roxie nie ma w życiu lekko, bowiem musi godzić obowiązki szkolne, domowe wraz z nabierającą rozpędu karierą. Na szczęście opiekunowie jakich posiada i wiele życzliwych osób pomagają jej dopiąć swego a przy okazji nie zwariować.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj również: Sensacja! Manowska została przyłapana. To stało się na planie „Rolnik Szuka Żony”

Teraz jednak Roksana Węgiel może mieć spore problemy Wszystko za sprawa jednej piosenki, która niedawno miała swoją premierę na YouTube. Zdecydowana większość osób słyszących nowy utwór Roksany Węgiel jest przekonanych, że to plagiat. Wskazują nawet na oryginalny utwór.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Roksana Węgiel oskarżona o plagiat

Czy z tego powodu młodziutka gwiazda muzyki rozrywkowej będzie miała poważne problemy?

Singiel „Nie z tej ziemi” stał się kością niezgody i powodem dla którego Roksana Węgiel może popaść w niemałe tarapaty. Autorem utworu jest Piotr Nazaruk, wykonał go zespół Małe TGD, z gościnnym występem Roxie. Piosenka bardzo łatwo wpadająca w ucho jest promocją do filmu animowanego o tym samym tytule.

Zobacz też: Magda Gessler pijana? Ludzie łapali się za głowy, są wściekli

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wszyscy spodziewali się kolejnego zachwytu nad wykonaniem, jednak nic bardziej mylnego. W sieci wybuchła burza. Zauważono niemal od razu, że piosenka śpiewana przez Roxie Węgiel pt „Nie z tej ziemi: brzmi dokładnie tak jak utwór „Physical” który wykonuje światowej sławy Dua Lipa i w efekcie Roksana Węgiel została oskarżona o plagiat.

– Słyszę tutaj Duę Lipę „Physical”, i to bardzo,

– Albo słuch mnie myli, albo ta piosenka przypomina trochę „Physical” Duy Lipy – pisali

Dziennikarze portalu Onet skontaktowali się z twórcami piosenki i zadali pytanie o „przypadkowość”, poproszono również o zajęcie stanowiska wobec tak poważnych oskarżeń. W oświadczeniu nadesłano zaprzeczenie jakoby miał być to plagiat.

Oświadczenie w sprawie plagiatu

– Aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, zwróciliśmy się o opinię do specjalistki z zakresu muzyki i prawa – Aleksandry Sewerynik, doktora nauk prawnych i dyrygentki chóralnej. Z analizy przeprowadzonej przez Panią Doktor wynika, że pomimo zauważalnych dla przeciętnego słuchacza podobieństw pomiędzy utworami „Nie z tej ziemi” i „Physical”, nie ma podstaw do stwierdzenia naruszenia prawa autorskiego, w szczególności naruszenia prawa do autorstwa utworu (potocznie nazywanego plagiatem). Podobieństwa wynikają bowiem z podobnego stylu utworów i korzystania przez autorów z podobnych, aczkolwiek rodzajowych cech kształtowania elementów składowych obu utworów. Jest nam więc niezwykle przykro, iż utwór promujący ważne wartości, stał się przedmiotem krytyki i zarzutów o plagiat, tym bardziej, iż krzywdzące komentarze uderzają w Roksanę Węgiel i jej wizerunek artystyczny, podczas gdy jej udział w tym projekcie był jedynie gościnny

– przekazano w oświadczeniu dla portalu Onet.pl

Polecamy także:

Odlot Zamachowskiej. Powiedziała co sądzi o Polakach. Wstyd!

To koniec Durczoka! Wstrząsające doniesienia mediów

Rozenek podjęła ostateczną decyzję. Wielu fanów jest w ciężkim szoku

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →