Michnik nie żyje. Szokująca wiadomość obiegła Polskę

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Stefan Michnik nie żyje, o jego śmierci poinformował jego brat Adam Michnik. Stefan był stalinowskim sędzią. Zmarł 27 lipca 2021 roku.

Czytaj też: Niezaszczepione dzieci nie wrócą do szkół? Ujawniono szczegóły. Rodzice w szoku

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Dnia 27 lipca 2021 w Gettysburgu zmarł mój brat Stefan Michnik. Mój Brat wiele wycierpiał z mojego powodu, choć nie z mojej winy”” – poinformował w nekrologu dziennikarz Adam Michnik.

Stefan Michnik był stalinowskim sędzią, który skazywał na śmierć żołnierzy podziemia niepodległościowego. Śledztwo w jego sprawie było prowadzone przez IPN.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Stefan Michnik nie żyje, o jego śmierci poinformował jego brat Adam

„IPN w marcu 2020 roku przypominał, że „w niniejszej sprawie zgromadzono obszerny i wyczerpujący materiał dowodowy, który pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu Stefanowi Michnikowi łącznie 93 zarzutów popełnienia w 1952 i 1953 roku w Warszawie przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne i wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości, które polegały na wydaniu bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci, kar długoletniego więzienia oraz bezprawnych postanowień w przedmiocie stosowania tymczasowego aresztowania wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego” – podali prokuratorzy IPN.

Prowadzący sprawę w IPN potwierdzili, że Stefan Michnik utrudniał śledztwo.

Zobacz również: Pilne: Polska zostanie zmuszona przez UE! Właśnie wydali zgodę na użycie specjalnych środków

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Co najmniej od 2008 roku unika jakichkolwiek kontaktów zarówno z przedstawicielami polskiego wymiaru sprawiedliwości, jak też z właściwą placówką dyplomatyczną RP, zaprzestał ponadto odbioru korespondencji kierowanej doń w niniejszym śledztwie. Wskazuje to wyraźnie, że podejrzany wykorzystuje fakt zamieszkiwania poza granicami kraju do utrudniania prowadzonego przeciwko niemu śledztwa” – podał pion śledczy IPN.

W 2019 r. prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie wystąpił z wnioskiem do Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Stefana Michnika. W efekcie 14 października 2019 r. Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika.

Szwecja jednak nie wydała Stefana Michnika argumentując to tym, że według szwedzkiego prawa sprawa uległa przedawnieniu.

Stefan Michnik nie żyje, o jego śmierci poinformował jego brat Adam Michnik. Stefan był stalinowskim sędzią. Zmarł 27 lipca 2021 roku.
Stefan Michnik nie żyje, o jego śmierci poinformował jego brat Adam Michnik. Stefan był stalinowskim sędzią. Zmarł 27 lipca 2021 roku.

Źródło: PAP

Polecamy również:

Szokujące informacje! Czwarta fala nastąpi szybciej. „Dawno tak nie było”

Gigantyczna wpadka w TVN! To poszło na żywo

Nie żyje polska dziennikarka. Przegrała walkę z chorobą. Ludzie wstrząśnięci

Gwałcili dzieci, wszystko nagrywali. W sądzie pękali ze śmiechu gdy sędzia opisywał drastyczne szczegóły brutalnych gwałtów

Huber Urbański miał poważny wypadek! Jego auto zostało zmiażdżone

Roksana Węgiel ostro odpowiedziała na atak Michała Szpaka. Zapamięta to na długo

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →