UWAGA! Ten kosmetyk powoduje raka! Natychmiast go wyrzuć! Większość kobiet go używa

Okazuje się, że popularny kosmetyk, który powszechnie jest uznawany, jako bezpieczny i mający pomóc wielu kobietom, śmiertelnie zagraża naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Większość kobiet ma go w swojej łazience i regularnie stosuje, a to właśnie on zwiększa ryzyko nowotworu o 80 proc.. O co chodzi?

Naukowcy i ginekolodzy są zgodni – płyn do higieny intymnej, wbrew zapewnieniom, które słyszymy w reklamach, wcale nie służy naszemu zdrowiu. Wręcz przeciwnie!

Stosowanie tego kosmetyku może zwiększać ryzyko wystąpienia raka jajnika o 80 proc. – do takich wniosków doszli naukowcy z National Institute of Environmental Health Sciences.

Oprócz tego płyny do higieny intymnej wysuszają miejsca intymne, podrażniają skórę, powodują uczulenia, niszczą naturalną florę bakteryjną i negatywnie wpływają na pH pochwy oraz gospodarkę hormonalną.

Kosmetyki te w swoim składzie zawierają toksyczne substancje, takie jak parabeny, bisphenol A, ftalany, detergenty i pochodne formaldehydu.

Dlatego ginekolodzy sugerują, aby podczas wyboru środka do higieny intymnej zachować większą rozwagę i stosować jedynie te o naturalnym składzie.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →