Dantejskie sceny w sądzie! Po wyroku Doda padła na podłogę i zaczęła płakać
Dorota "Doda" Rabczewska wygrała proces w sądzie, wyrok unieważnił jej kredyt we frankach, który od kilkunastu lat musiała spłacać.

Dorota „Doda” Rabczewska wygrała proces w sądzie, wyrok unieważnił jej kredyt we frankach, który od kilkunastu lat musiała spłacać. Daje to nadzieję dla innych osób, które borykają się z podobnym problemem.

Czytaj też: Bogumiła Wander jest w tragicznym stanie. Mąż jest załamany

Wokalistka bardzo emocjonalnie przyjęła decyzję sądu w jej sprawie. Podczas rozpraw przekonywała, że gdy zaciągała potężny kredyt we frankach szwajcarskich, doradca kredytowy uspokajał ją. Mogła usłyszeć od pracownika firmy, że ryzyko wzięcia takiego kredytu jest minimalne.

Jak twierdzi Doda, to ja ostatecznie uspokoiło i przekonało aby zaciągnąć kredyt we frankach. Niestety, wszyscy wiemy jak to się później potoczyło. Kwota zaciągniętego kredytu wzrosła dwukrotnie. Spłacanie go spędzało sen z powiek wokalistce.

Raty stały się przepotężne. Właśnie to skłoniło Dorotę Rabczewską do tego aby zawalczyć o swoje w sądzie. Jak się okazało, było to dobra decyzja. Sąd orzekł na korzyść artystki i anulował jej kredyt we frankach szwajcarskich.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Po ogłoszeniu wyroku, Doda miała paść na podłogę i zacząć płakać ze szczęścia. Prawdopodobnie spadł jej duży kamień z serca. Swoimi przeżyciami podzieliła się na Instagramie.

Doda wygrała w sądzie, kredyt we frankach anulowany

„Wczoraj opadłam na podłogę windy i zaczęłam płakać… ze szczęścia. Podobnie jak wielu innych kredytobiorców ja również dałam się złapać na oszustwo-kredyt frankowy. W 2008 roku bank chcąc rzekomo zadośćuczynić mi ujawnianie i sprzedanie moich danych osobowych oraz treści przelewu przez jednego z ich pracowników do tabloidu, w ramach ugody i „rekompensaty” zaproponował mi kredyt na „szczególnie atrakcyjnych dla mnie warunkach”– był to „tani i bezpieczny” kredyt frankowy. Byłam młoda i ZAUFAŁAM BANKOWI” – napisała Doda.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz także: „Wziąłem rosyjską szczepionkę przeciw COVID-19”. Polski film hitem w sieci

Na samym początku Doda spłacała wciąż rosnący kredyt we frankach, jednak dług rósł i zdawało się, że nigdy nie będzie w stanie go spłacić. Jak wspomina artystka, ma ona żal do pracowników banku, którzy nie ostrzegli jej przed sporym ryzykiem jakie wiązało się z wzięciem tego typu usługi finansowej.

Ryzyko wbrew zapewnieniom banku okazało się jednak ogromne-mój dług wobec banku z powodu różnic kursowych zwiększył się PONAD DWUKROTNIE! Mimo iż jak każdy płace co miesiąc.Od 13 lat kilkanaście tysięcy złotych bez względu czy gram koncerty czy nie (jak w przypadku pandemii). Proces sądowy trwał ponad 5 lat i zaczął się w czasie kiedy jeszcze mało który frankowicz miał odwagę na proces z bankiem” – dodała Dorota Rabczewska.

Polecamy również:

Ida Nowakowska odchodzi z TVP! Szokujące wieści

Katarzyna Bujakiewicz całkiem nago. Tak kiedyś wyglądała (18+)

Brutalna prawda wyszła na jaw. To dlatego wyrzucono uczennicę ze szkoły

Kuba Wojewódzki gejem? Gwiazdor TVN jest tego pewny, wskazał jego partnera

Bogactwa polski, których nie możemy tknąć. Mowa o bilionach dolarów

Oto powód dla którego marihuana jest NIELEGALNA! Historyczne powody – gorsze niż wam się wydaje…