Tragedia w kopalni na Śląsku. Na górników runęły skały, są ranni

We wtorek, 5 grudnia, w kopalni Piast-Ziemowit w Bieruniu, dwóch górników zostało poważnie rannych, po tym jak skały stropowe oderwały się z górnej części tunelu, spadając na pracowników znajdujących się 650 metrów pod ziemią.

W kopalnia Piast-Ziemowit doszło do wypadku. W wyniku zawalenia się skał stropowych rannych zostało dwóch górników. Ich stan był na tyle poważny, że konieczne było przetransportowanie ich do szpitala w Oświęcimiu. Do zdarzenia doszło około godziny 16:00 na głębokości 650 metrów. W trakcie rutynowych prac, na górników runęła bryła węgla która oderwała się od stropu.

Wypadek w kopalni Piast-Ziemowit w Bieruniu

– Jeden z poszkodowanych górników ma obrażenia pleców i nogi, a drugi z górników ma obrażenia nogi – przekazał rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, służby ratownicze natychmiast podjęły akcję. Karetka pogotowia przetransportowała poszkodowanych do szpitala, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

Zarząd kopalni już podjął kroki w celu zbadania przyczyn wypadku. Specjalna komisja została powołana do dokładnego zbadania okoliczności tragedii. Kluczowym zagadnieniem jest ustalenie, czy wszelkie normy bezpieczeństwa zostały zachowane.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kolejny wypadek na kopalni

Ten tragiczny wypadek w kopalni Piast-Ziemowit połączył się z innymi dramatami, które miały miejsce w polskich kopalniach w ostatnich tygodniach. Pod koniec listopada w Jaworznie doszło do innej katastrofy, gdzie czterech górników zginęło w wyniku rozerwania rurociągu. Wydaje się, że kwestie bezpieczeństwa w górnictwie stanowią poważne wyzwanie, które wymaga natychmiastowego rozwiązania.

Wszystko wskazuje na to, że polskie kopalnie stoją obecnie w obliczu wielu trudności, a nadzór nad przestrzeganiem norm bezpieczeństwa staje się sprawą kluczową dla uniknięcia kolejnych tragedii. Dochodzenie w sprawie kopalni Piast-Ziemowit będzie z pewnością wywoływać pytania dotyczące bezpieczeństwa i kontroli nad środowiskiem pracy w polskim górnictwie. Odpowiedzi na te pytania będą kluczowe dla przyszłości tego sektora i dla zapewnienia, że górnicy mogą pracować w bezpieczniejszych warunkach.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: