Kubacki ujawnił skandal na PŚ! To nie powinno mieć miejsca

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dawid Kubacki wyjawił jaki skandal organizacyjny miał miejsce podczas PŚ w skokach narciarskich w Lahti. Coś takiego jest po prostu niedopuszczalne. Klasyfikacja generalna PŚ wygląda następująco: Stefan Kraft jest na pierwszym miejscu, Karla Geiger jest za jego plecami, a Dawid Kubacki zajmuje w tym momencie trzecią pozycję. Dlatego dobra organizacja zawodów jest kluczowa, aby nasz skoczek miał szansę na zwycięstwo.

Obecny lider naszej kadry skoczków, czyli Dawid Kubacki ujawnił w jednym z wywiadów, że podczas piątkowego treningu do w Lahti, miał miejsce poważny skandal organizacyjny. Nasi skoczkowie spędzili na skoczni ponad pięć godzin, a nie mieli możliwości niczego zjeść i byli strasznie głodni. Coś takiego jest niedopuszczalne i może spowodować, że będą osiągać gorsze wyniki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Skandal na PŚ w Lahti, Dawid Kubacki zdradza szczegóły

„Wiadomo, że skoków było więcej niż zazwyczaj i można było to odczuć w nogach. Prawda też jest taka, że od godz. 14 jesteśmy na skoczni i do teraz praktycznie bez żadnego jedzenia. Po pierwsze nie było kiedy, a po drugie nie za bardzo było co. Wiadomo, że to może „odbić” się w nogach, chociaż wydaje mi się, że w moim przypadku to jakoś nie było przyczyną tego, że moje ostatnie skoki były troszeczkę gorsze jakościowo”

– stwierdził Dawid Kubacki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W połowie zawodów Dawid Kubacki był wiceliderem, po drugiej jednak serii spadł, aż na 6 pozycję, czy głód miał na to wpływ?

„Zabrakło mi jedynie… metrów. Myślę, że ostatni skok nie był jakiś tragiczny, ale w obu mogłoby być trochę lepiej. Wydaję mi się, że ogólnie był to dzień na plus. Wiadomo, że zawsze jest apetyt na więcej, ale weekend jest jeszcze długi.”

– skomentował swój występ polski skoczek.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Słabszy występ polaków, jakie są tego przyczyny?

Podczas transmisji można było zobaczyć, że tuż po odbiciu z progu narty Kubackiego zderzyły się ze sobą, zawodnik wyjaśnia jaki mogło mieć to wpływ na wynik końcowy.

„Tak czasem się zdarza. Czasami, jak zaczynam od góry, to narty mogą się zderzyć. Potem traci się prędkość i nie ma czasu, aby odlecieć.”

– wyjaśnił powód gorszej dyspozycji.

Czytaj też: Kaczyński powiedział co nastąpi gdy Duda przegra

Konkurs w Pucharu Świata w Lahti będzie tysięcznym w historii zawodów, czy nasi skoczkowie, mimo skandalu organizacyjnego, będą wstanie odnieść sukces? Dopiero się przekonamy, z pewnością jednak będziemy trzymać za nich kciuki.

Klasyfikacja Generalna PŚ w skokach Narciarskich wygląda następująco: Pierwsze miejsce zajmuje Stefan Kraft (1533 pkt), drugi jest Karl Geiger (1395 pkt), a trzeci Dawid Kubacki (1107 pkt). Kamil Stoch (873 pkt.) zajmuje obecnie piątą pozycję, a Piotr Żyła (564 pkt) jest dziesiąty.

Dawid Kubacki wyjawił jaki skandal organizacyjny miał miejsce podczas PŚ w skokach narciarskich w Lahti, klasyfikacja generalna: polak jest trzeci.
Dawid Kubacki, screen/ YouTube

źródło: Interia

Polecamy także:

Wierni zamarli. Papież odwołuje audiencje. Wydano oświadczenie

Pilne: WHO opublikowało wytyczne odnośnie koronawirusa. Musisz tego przestrzegać

Rusin odchodzi z TVN? Dziennikarce nazbierało się problemów

Tak syn Królikowskiego pożegnał ojca. Dodał nieznane dotąd zdjęcie

Prezes TVN podjął decyzję w sprawie Kalczyńskiej! Co dalej z „DDTVN”

Dramatyczny apel tuż przed finałem „Sanatorium Miłości”. TVP błaga widzów

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →