Tego o nim nie wiedziałeś! Oto kim jest Bielenia z filmu „Boże Ciało”

Udostępnij:

Mówi się o nim, że ze swoją fizjonomią mógłby zagrać zarówno anioła, jak i psychopatę. W teatrze dramatycznym Bielenia zadebiutował w wieku siedmiu lat, ale to niewielki epizod w głośnym filmie „Disco polo” przyniósł mu prawdziwy rozgłos . Znany jest także z filmu „Kler”. We wrześniu 2019 roku na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji zaprezentowany został premierowo film „Boże ciało”. Reżyserem filmu jest jest Jan Komasa, natomiast Bartosz Bielenia zagrał w tym filmie główną rolę. Teraz Oskary 2020 są dużą szansą dla aktora na zdobycie międzynarodowej sławy.

Film „Boże ciało” opowiada inspirowaną faktami historię chłopaka, który po opuszczeniu zakładu poprawczego zaczyna udawać księdza. Bartosz Bielenia jest odtwórcą głównej roli w filmie „Boże Ciało”, który nominowany jest do Oscara 2020 w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Czytaj też: Potwierdzone: Macron przyjeżdża do Polski. Jaki jest cel wizyty?

Bartosz Bielenia został sławny dzieki filmowi „Boże ciało”

Bartosz Bielawa stał się sławny dzięki filmowi Boże Ciało.Reżyserem jest Jan Komasa,może otrzyma Oskary.Wcześniej Bielania zagrał w filmie Kler i Disco polo
Bartosz Bielenia-YouTube

Odtwórca głównej roli w filmie „Boże Ciało” Bartosz Bielenia urodził się w Białymstoku. To polski aktor zarówno filmowy, jak i teatralny. W 2016 roku został absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie .

Na małym ekranie Bartosz Bielenia zadebiutował w 2011 roku epizodyczną rolą w serialu „Głęboka woda”. Z kolei pięć lat później zadebiutował w pełnowymiarowej roli w produkcji „Na granicy”. Ponadto Bartosz Bielenia zagrał w takich filmach jak m.in. „Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Kler”, „Ja teraz kłamię”, czy „Disco polo”

Czytaj też: Szok! Kuba Wojewódzki ogłosił to oficjalnie! Chodzi o dziecko!

W 2019 Bartosz Bielenia zagrał w filmie „Boże Ciało”. Reżyserem filmu jest Jan Komasa. 13 stycznia tego roku okazało się, że film „Boże Ciało” z Bartoszem Bielenią został nominowany do Oscara 2020 w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.  Oskary są dla Bieleni okazją do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej . Aktor już został okrzyknięty „nadzieją polskiego kina „.

Źródło: pudelek.pl

POLECAMY:

Francja na skraju upadku! Służby straciły kontrolę. Przerażające dane
Kurdej Szatan zaatakowana w sieci! Ludzie uważają, że…
Gdańsk: Rozpędzony samochód wjechał w ludzi
Brawo! Jest ostra reakcja Andrzeja Dudy. To usłyszała cała Europa
Anja Rubik nago w gorącej sesji! Robi się naprawdę gorąco!
, , , ,
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");