Kaczyński odchodzi z polityki? Wiemy kto go zastąpi
Prezes PiS- Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki, a jego następca ma być już wybrany z grona aktualnych głównych polityków Prawa i Sprawiedliwości.Screen YouTube

Prezes PiS– Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki,  a jego następca ma być już wybrany z grona aktualnych głównych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Kto nim jest?

O odejściu Jarosława Kaczyńskiego z polityki mówi się już od około trzech lat. Pierwsze wzmianki na ten temat powstały,  kiedy to w 2017 roku w mediach pojawiły się informacje na temat gorszego stanu zdrowia byłego premiera. Mimo wszystko tamten kryzys szefowi PiS udało się przezwyciężyć. Dziś jednak małymi krokami Jarosław Kaczyński ma zamiar odsunąć się w cień. Kto przede wszystkim mógłby go zastąpić?

Czytaj też: Ogromne ognisko koronawirusa! Miasto zamknięte. Ludzie są przerażeni

Jarosław Kaczyński w polityce jest już od wielu lat. W dziejach III RP jest jedną z najważniejszych postaci,  jeżeli nie najważniejszą,  która miała największy wpływ na kształt naszego państwa w ostatnich 30 latach. Niestety z powodu narastających problemów ze zdrowiem i z powodu wieku Jarosław Kaczyński po mału ma przechodzić w stan politycznego spoczynku. W tej sytuacji już niedługo cały kraj ma poznać jego następce u sterów władzy. Kto nim będzie?

Prezes PiS- Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki

Obecnie wiceprezesami PiS są Beata Szydło (57 l.). Joachim Brudziński (52 l.), Adam Lipiński (64 l.), Mariusz Błaszczak (51 l.), Antoni Macierewicz (72 l.). Mariusz Kamiński (55 l.).  Mimo wszystko to Mateusz Morawiecki ma przejąć władzę po Jarosławie Kaczyńskim.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Wstrząsająca wizja Jackowskiego! Oto co nas wszystkich czeka

Morawiecki w funkcji zastępcy Kaczyńskiego to byłoby zespolenie premiera z PiS. Być może także zamysłem Kaczyńskiego jest zmienić oblicze PiS i wyjść poza twardy elektorat. Gwarantem byłaby właśnie rosnąca pozycja Morawieckiego w partii  skomentował politolog Kazimierz Klik. (SE.pl)

Nieoficjalnie do przekazania władzy miałoby dojść jesienią.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Prezes PiS- Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki, a jego następca ma być już wybrany z grona aktualnych głównych polityków Prawa i Sprawiedliwości.
Prezes PiS- Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki, a jego następca ma być już wybrany z grona aktualnych głównych polityków Prawa i Sprawiedliwości.Screen YouTube

Źródło: Planeta

Zobacz również:

Kasia Kowalska przerwała milczenie i powiedziała na co tak naprawdę chorowała jej córka

Polska w żałobie. Nie żyje legendarny dziennikarz. Rodzina przekazała smutne wieści

MEN podjęło decyzję! Wiemy czy dzieci wrócą do szkół od września. Wielu Polaków skrajnie wściekłych