Boniek na wylocie? Szokujące decyzje w sprawie prezesa

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: Na mocy tarczy antykryzysowej Boniek prawdopodobnie straci pracę w PZPN i nie będzie dłużej prezesem, kto nim zostanie? Co dalej?

Czytaj też: Prezydent Filipin kazał strzelać do cywili! Świat w szoku

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aktualnie rząd w wielu aspektach podejmuje decyzję dotyczące przeciwdziałania w walace z koronawirusem. Nowe obostrzenia dotyczą również przedłużenia kadencji prezesów związków sportowych. Jednak z taką   deklaracją ze strony władz nie do końca zgadza się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej  – Zbigniew Boniek, który nie wyklucza przeprowadzenia wyborów w związku jeszcze tej jesieni.

Zbigniew Boniek straci pracę wbrew woli władz?

Dziś Sejm skierował do komisji finansów publicznych rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W drugim punkcie projektu uwzględniono kwestie dotyczącą długości kadencji władz polskich związków sportowych. Jego treść jest następująca:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Mandat za jazdę na rowerze i spacer w parku? Lepiej usiądźcie

„W przypadku upływu kadencji organów polskiego związku sportowego do 31 grudnia 2020 r. kadencja tych organów ulega przedłużeniu do 30 września 2021 r.”. Sceptycznie do tego odniósł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej  – Zbigniew Boniek. Jego zdaniem wybory w związku mogą się odbyć,  jeżeli epidemia do października ustanie.

Szef Związku o ustawie rządu

Zaskoczyła mnie ta sytuacja. Nie jest to ustawa wprowadzana głównie z myślą o PZPN-ie, tylko bardziej o dyscyplinach olimpijskich, które w sporej mierze są utrzymywane przez firmy państwowe i PKOl. Dokonywanie w nich zmian we władzy, na kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi byłoby problemem. To spowodowało tę zmianę. Pragnę wszystkich zapewnić, że PZPN do tego nawet ręki nie przyłożył

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

powiedział Interii Zbigniew Boniek.

Boniek nie krył,  że ma wiele wątpliwości w związku z ustawą.

Do tego, żeby ustawa była kompletna, musi rozwiewać dwie wątpliwości. Po pierwsze, czy kadencja po 2021 r. będzie trzyletnia, w związku z planowanymi na 2024 rok igrzyskami, a później dopiero powróci się do czteroletnich kadencji. Po drugie, czy ustawa ta dotyczyć będzie także prezesów wojewódzkich związków, którym również w tym roku kończą się kadencję. Wojewódzkie związki są niezależnymi od nas stowarzyszeniami. Ustawa powinna precyzować takie zagadnienia

uważa Boniek.

Koronawirus w Polsce: Na mocy tarczy antykryzysowej boniek prawdopodobnie straci pracę w PZPN i nie będzie dłużej prezesem, kto nim zostanie? Co dalej?
Koronawirus w Polsce: Na mocy tarczy antykryzysowej boniek prawdopodobnie straci pracę w PZPN i nie będzie dłużej prezesem, kto nim zostanie? Co dalej?/ screen YouTube kanał Weszło

Źródło: wp, Interia

Polecamy także:

Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →