Niewiarygodne! Takiej sytuacji na stacjach jeszcze nie było

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ceny ropy i pozostałego paliwa na stacjach mocno zaskoczą kierowców, bowiem po załamaniu giełdy naftowej ceny paliwa będą bardzo niskie. Paliwo może kosztować nawet poniżej 4 zł za litr.

ZOBACZ TEŻ: Magda Gessler zdobyła się na bolesne wyznanie. Okropne

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Taka sytuacja była ostatnio widoczna w 2016 roku. Wówczas ceny za metr sześcienny choćby popularnej 95 były niemal identyczne ze stanem aktualnym. Czy już niedługo ponownie będziemy mogli za jeden litr diesla lub benzyny zapłacić nawet poniżej czterech złotych?

Z bieżących informacji wynika, że tak. Kończący się tydzień daje powody do sporego optymizmu w tej kwestii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ceny paliwa idą radykalnie w dół

Ceny ropy już teraz spadły do poziomu poniżej pięciu złotych. Eksperci uważają,  że paliwo za poniżej 4 zł za litr jest bardzo możliwe w najbliższej przyszłości. Aktualnie niskie ceny paliwa mają wynikać z załamania giełdy naftowej.

Ostatnio z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w 2016 roku. Czy to oznacza, że kierowcy będą mieli w najbliższym czasie powody do zadowolenia?

Mijający tydzień wskazuje jednoznacznie, że tak. W ciągu ostatnich siedmiu dni benzyna bezołowiowa 95 potaniała o 7 groszy i kosztowała 4,76 zł/l. Tyle samo na cenie stracił również olej napędowy i bieżąca jego średnia cena to 4,89 zł/l. Z kolei autogaz potaniał o 5 groszy do poziomu 2,12 zł/l.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przyczyny spadków

Krajowi producenci paliw szybko zareagowali na rozwój wydarzeń na rynku naftowym. Na przestrzeni mijającego tygodnia dominowały wyraźne spadki cen. W porównaniu z początkiem bieżącego miesiąca metr sześcienny benzyny bezołowiowej 95 stracił na wartości o około 450 zł i kosztuje dzisiaj średnio 3154,40 zł.

Czytaj też: Kochały go miliony Polaków! Po tragicznej śmierci, nie miał go nawet kto pochować

Tak niskie ceny były ostatnio spotykane na giełdzie paliw w 2016 roku. Prognozy są jednak jeszcze lepsze. Wynika z nich, że ceny mogą spaść poniżej progu czterech złotych za litr.

Już teraz w Polsce można odnotować ceny wynoszące 4,34-4,35 zł/l. Mowa tu przede wszystkim o benzynie 95 octanowej. Tempo spadku cen jest bardzo widoczne.

Źródło: wp

Paliwo poniżej 4 zł za litr? To możliwe, bowiem ceny ropy i pozostałego paliwa po załamaniu giełdy naftowej będą bardzo niskie, co odczujemy na stacjach
Paliwo poniżej 4 zł za litr? To możliwe, bowiem ceny ropy i pozostałego paliwa po załamaniu giełdy naftowej będą bardzo niskie, co odczujemy na stacjach

Polecamy także:

Jackowski o epidemii koronawirusa w Polsce. Co przewidział?

Oto jak Polacy ocenili działania rządu ws koronawirusa

Świat wstrzymał oddech. Trump wysuwa poważne oskarżenia ws koronawirusa

To może Cię również zainteresować:

Najpierw śmierć męża, a teraz to! Królikowska przeżywa koszmar

El Dursi jest przerażona! Niepokojące wideo

Tak wyglądają ręce Manowskiej! Okropny widok

Tak wygląda kwarantanna we Włoszech. Nagranie podbija sieć

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →