To nas czeka w najbliższych dniach. Prognoza rozwoju koronawirusa

Koronawirus w Polsce: Analiza rozwoju koronawirusa podana przez StatSoft Polska nie pociesza, prognoza na najbliższe dni pokazuje jak rozwinie się pandemia.

Czytaj też: Kaufland oferuje zakupy bez wychodzenia z domu. Sprawdź!

StatSoft to krakowska firma zajmująca się analizami danych, w tym ciężkim czasie podjęła się współpracy z profesorem Andrzejem Sokołowskim z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, żeby opracować szczegółową analizę zachorowań na koronawirusa COVID-19 w Polsce.

Analiza StatSoftu i profesora Sokołowskiego ma odzwierciedlać mechanizm zachorowań na koronawirusa w Polsce, ocena ma być krótkookresowa i z podziałem na ilość przypadków w poszczególnych województwach. Analizy są przygotowywane na pięć dni wprzód.

Pierwszą analizę zespół przeprowadził 17 marca i nazwano ją Model A. 26 marca przeprowadzono kolejną, odpowiednio Model B, uwzględniał on już między prognozą przypadków zachorowań z Modelu A, a rzeczywistymi zarażonymi.

StatSoft podaje prognozę jak rozwinie się koronawirus w Polsce

Według prognoz Modelu A na dzień 2 kwietnia powinniśmy mieć w Polsce 2805 zachorowań; 3 kwietnia – 3072, 4 kwietnia – 3354, 5 kwietnia – 3651, zaś 6 kwietnia – 3961.

Model B z kolei wskazuje trochę większe liczby i tak odpowiedni 2 kwietnia powinniśmy mieć 2881 zachorowań, 3 kwietnia – 3154, 4 kwietnia – 3443, 5 kwietnia – 3746, zaś 6 kwietnia – 4064.

Zobacz również: Maciej Stuhr obraża Andrzeja Dudę! „Jak g*wno z barana”

„Do oceny jakości dopasowania modelu wykorzystano miarę MAPE, którą należy interpretować jak przeciętne względne odchylenie wartości przewidywanych od wartości rzeczywistych. Dla Modelu B średni błąd prognozy z ostatnich pięciu dni marca wynosi 1,09 proc. Oznacza to, że wartości przewidywane przeciętnie różnią się tylko o 1 proc. od rzeczywistej liczby chorych w danym dniu”

– wyjaśnia prezes firmy StatSoft Piotr Wójtowicz.

Źródło: Interia

Koronawirus w Polsce: Analiza rozwoju koronawirusa podana przez StatSoft Polska nie pociesza, prognoza na najbliższe dni pokazuje jak rozwinie się pandemia
Koronawirus w Polsce: Analiza rozwoju koronawirusa podana przez StatSoft Polska nie pociesza, prognoza na najbliższe dni pokazuje jak rozwinie się pandemia

Polecamy także:

Rekordowa liczba zgonów i kolejne zakażenia w Polsce

„Celowo sam się zaraziłem”. Burmistrz z Berlina zszokował całe Niemcy

Będą kolejne zaostrzenia! Więcej uprawnień dla policji

To może Cię również zainteresować:

Chiny zataiły prawdziwy rozmiar pandemii? Ujawniono raport wywiadu USA

Szokująca reakcja Biedronki na nowe obostrzenia. Pierwszy raz w historii

Kolejne zgony i zakażenia w Polsce. Resort podał nowe dane

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →