Morawiecki nie zostanie na stanowisku? Ma mocnego przeciwnika!

Wybory parlamentarne już za miesiąc. Do dziś poznaliśmy kandydata na premiera największego opozycyjnego ugrupowania. Mianowicie jeżeli Koalicja Europejska zwycięży w wyborach do sejmu i senatu rolę premiera z ich ramienia ma pełnić aktualna wicemarszałek sejmu – Małgorzata Kidawa Błońska. Jarosław Kaczyński i PiS milczą w sprawie swojego kandydata, a wybory już tuż tuż. Ostatnio w Polsat News pytanie odnośnie tego tematu dostał Michał Dworczyk.

Wciąż jednak nie wiadomo, kto w przypadku ponownej wygranej Prawa i Sprawiedliwości przejmie rolę szefa rady ministrów. Według politycznych plotek największymi kandydatami są przede wszystkim aktualny premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wybory już niedługo. Kiedy jednak poznamy oficjalnego kandydata z ramienia Zjednoczonej Prawicy? Na ten temat odpowiedź udzielił Michał Dworczyk  – szef KPRM.

CZYTAJ TEŻ: Polskie SHOW w Brukseli! Beata Kempa wypunktowała Timmermansa w UE! (wideo)

„Kandydat na premiera to jest temat, który się pojawi po tym jak Polacy 13 października wskażą, która formacja polityczna będzie miała większość w Sejmie, natomiast dzisiaj to jest taki ewidentny temat zastępczy. Mówiąc kolokwialnie – dzielenie skóry na niedźwiedziu i odwracanie od realnych tematów kampanijnych uwagi opinii publicznej”. Powiedział Dworczyk pytany w Polsat News.

Wybory: Jarosław Kaczyński kandydatem na premiera?

Koalicja Europejska wyjawiła kandydata, to Kidawa Błońska. PiS i Jarosław Kaczyński milczą, mimo że wybory niedługo. W Polsat News wypowiedział się Dworczyk
Koalicja Europejska wyjawiła kandydata, to Kidawa Błońska. PiS i Jarosław Kaczyński milczą, mimo że wybory niedługo. W Polsat News wypowiedział się Dworczyk

„Bardzo szanuję i cenię panią marszałek, więc przykro mi, że została postawiona w takiej roli, ale każdy, kto zna Grzegorza Schetynę, kto zna polską politykę to wie, że jest to człowiek, który nikomu nie odda władzy”. Zaznaczył minister.

Jarosław Kaczyński szykuje „bombę” na wybory

„Bo to 13 października Polacy oddając głosy zdecydują, kto będzie tworzył większość parlamentarną”. Podkreślił w dalszej części wywiadu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ostrowska z „Ranczo” przeżyła koszmar. Ujawniła coś przerażającego

„Mówienie o nazwiskach na pewno do tego czasu, kto będzie premierem albo kto nim nie będzie byłoby – w moim przekonaniu – przedwczesne”. Zakończył wypowiedź Michał Dworczyk.

źródło: Polsat News

POLECAMY:

Schetyna grozi Kaczyńskiemu! „Będzie zmiażdżony” (WIDEO)
Doda i Haidar w sądzie. To foto robi furorę!
Porażka filmu „Polityka”! Nawet „Wyborcza” ogłosiła klęskę Patryka Vegi
Nowe „Kuchenne Rewolucje”! Będzie bardzo ostro
Ola Szwed pokazała się w pełnej okazałości! Co za ciało
, , , ,
Avatar

Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
Zobacz wszystkie artykuły tego autora>