Nie żyje legenda kina. Świat pogrążony w żałobie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nie żyje Kirk Douglas, aktor i legenda kina miał 103 lata – poinformował o tym jego syn Michael Douglas.

TO JEST CZYTANE NAJCZĘŚCIEJ:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  1. Fani wstrzymali oddech! Anna Mucha bierze ślub? Zdjęcie mówi wszystko
  2. Przyjaciółka Królikowskiego ujawniła bolesną prawdę. Nikt nie wiedział
  3. Zatajone przed Polakami bogactwa Polski. Mowa o bilionach dolarów

„Z ogromnym smutkiem wspólnie z braćmi musimy ogłosić, że Kirk Douglas opuścił nas dzisiaj w wieku 103 lat. Był legendą, aktorem ze złotej epoki kina (…). Ale dla mnie i moich braci był po prostu tatą, dla Catherine, wspaniałym teściem, dla wnuków kochającym dziadkiem, a dla żony Anne – znakomitym mężem.

Kirk dobrze przeżył swoje życie, zostawia po sobie filmowe dziedzictwo, które będzie trwało przez następne pokolenia. Był filantropem, który pracował dla społeczeństwa i walczył o pokój na świecie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pozwólcie, że zakończę słowami, które mu powiedziałem w dniu jego ostatnich urodzin i które zawsze pozostaną prawdziwe: Tato – bardzo cię kocham i jestem dumny, że jestem twoim synem”

– napisał Michael Douglas na Facebooku .

Czytaj też: Przyjaciółka Królikowskiego ujawniła bolesną prawdę. Nikt nie wiedział

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kirk Douglas urodził się w 1916 roku w Amsterdamie, w stanie Nowy Jork . Pochodził z rodziny żydowskich imigrantów i nazywał się Issur Danielovitch Demsky. Jego rodzina pochodziła spod Mohylewa, które niegdyś należało do Rosji, obecnie to Białoruś.

Kirk Douglas nie żyje – Oscary za twórczość

Kirk zadebiutował w 1946 roku w filmie „Dziwna miłość Marthy Ivers”. Jednakże jego sława obiegła cały świat po słynnym filmie „Spartakus”, w którym wcielił się w rolę przywódcy powstania niewolników. Zagrał w takich hollywoodzkich produkcjach jak: „Ostatni zachód słońca” (1961), „Układ” (1969) czy „Był sobie łajdak” (1970).

Czytaj też: Gwiazda TVN jest nie do poznania! Metamorfoza zwala z nóg

Oscara za całokształt Twórczości otrzymał w 1966 roku, jednakże już wczesniej trzykrotnie był do tej nagrody nominowany za filmy: „Champion” (1949), „Piękny i zły” (1952) oraz „Pasja życia” (1956). Był również zdobywca Złotego Globu za rolę Vincenta van Gogha.

W 1968 roku odebrał nagrodę im. Cecila B. DeMille’a. American Film Institute umieścił go na 17. miejscu na liście największych amerykańskich aktorów wszech czasów. – informuje portal Interia.

Prezydent Stanów Zjednoczonych w 1981 roku przyznał Kirkowi Douglasowi najwyższe z możliwych cywilne odznaczenie – Medal Wolności. Jest również kawalerem francuskiego orderu Legii Honorowej.

Wizyta w łódzkiej szkole filmowej

Kirk Douglas w 1996 roku odwiedził łódzką szkołę filmową. Spotkał się ze studentami i dziennikarzami, a relację z wizyty ukoronowała etiuda Marka Piwowskiego i Feriduna Erola: „Welcome Kirk”.

Michael Douglas wspominając ojca podkreślił, że prócz zagrania w ponad 90 filmach podczas swojej 70 -letniej kariery, jego ojciec Kirk przyczynił się również do likwidacji czarnej listy aktorów Hollywood. Była to lista aktorów, reżyserów i pisarzy, odrzuconych z powodu sympatyzowania bądź podejrzeń o sympatyzowanie z ruchem komunistycznym w latach pięćdziesiątych.

It is with tremendous sadness that my brothers and I announce that Kirk Douglas left us today at the age of 103. To the…

Opublikowany przez Michael Douglas Środa, 5 lutego 2020
Nie żyje Kirk Douglas, aktor i legenda kina miał 103 lata - poinformował o tym jego syn Michael Douglas. Fani kina na całym świecie w żałobie
Nie żyje Kirk Douglas, aktor i legenda kina miał 103 lata – poinformował o tym jego syn Michael Douglas. Fani kina na całym świecie w żałobie

źródło: interia

POLECAMY:

Andrzej Duda wprowadzi związki partnerskie? Jest komentarz

Doda i Emil Stępień uciekli z Telekamer. Znamy powód!

Afera! Rozenek oszukała wszystkich. Zdjęcie ujawniło prawdę.

Wieniawa szokuje na Telekamerach. Tak gratulowała Baronowi

Szokujące wyznanie gwiazdy TVN! Zarabia ciałem – szczerze jak nigdy

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →