Krytyczna sytuacja we Francji. Macron zabrał głos

Koronawirus we Francji: Sytuacja określana jest jako krytyczna, Emmanuel Macron po raz kolejny zabrał głos odnosząc się do epidemii COVID-19. Francja jest na ten moment jednym z najbardziej dotkniętych krajów przez koronawirusa.

ZOBACZ TEZ: Ujawnił jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Przerażające

W ostatnich dniach odnotowano tam olbrzymi wzrost liczby osób zarażonych oraz zmarłych z powodu „wirusa z Wuhan”. W takiej sytuacji prezydent Francji podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych środków, które mają zwalczyć rozwój COVID-19. Macron zwrócił się również z apelem do rządu.

Koronawirus we Francji: Macrom reaguje na kryzys

Cały świat praktycznie od początku tego roku walczy z koronawirusem. Parogen jak do tej pory zabił ponad 20 tysięcy osób na całym świecie. Najgorsza sytuacja jest zauważalna przede wszystkim w Chinach, gdzie stwierdzono ponad 80 tysięcy zakażeń i ponad 3 tysiące zgonów.

Czytaj także: Jakubiak zaapelował do PiS. Wielu Polaków go poprze

Drugie w tym niechlubnym rankingu są Włochy,  gdzie stwierdzono ponad 70 tysięcy zarażeń na koronawirusa z czego ponad 7 tysięcy zmarło. Podobnie dramatyczna sytuacja jest we Francji,  a w szczególności w regionie Grand Est.

To tam z miejscowego szpitala przetransportowano chorych do innych regionów kraju, gdzie zagrożenie wirusem jest mniejsze.

Czytaj również: Lekarze przerażeni. Brakuje sprzętu, nie jesteśmy gotowi?

Nie ulega wątpliwości,  że Grand Est stoi w obliczu krytycznej sytuacji. Może o tym świadczyć chociażby decyzja władz o ewakuacji 20 pacjentów na pokładzie pociągu wysokich prędkości TGV do innych regionów, które są mniej obciążone działaniem pandemii.

Warto również wspomnieć,  że 30 pacjentów z regionu przyjęły szpitale w Niemczech i Szwajcarii. Prezydent Francji nie krył z tego powodu wdzięczności. 

Czytaj także: Koszmarne doniesienia z Włoch. Całkowita utrata kontroli

„To jest prawdziwa Europa, prawdziwa solidarność” – zaznaczył Macron, dziękując krajom sąsiedzkim za pomoc medyczną.

We Francji poprzedniej doby zmarło 231 osób. Łączna suma zmarłych z powodu koronawirusa wynosi 1331. Z kolei Liczba pacjentów leczonych na oddziałach intensywnej terapii wzrosła o 311, do 2 827 – przekazało ministerstwo zdrowia Francji.

Koronawirus we Francji: Sytuacja określana jest jako krytyczna, Emmanuel Macron po raz kolejny zabrał głos odnosząc się do epidemii COVID-19
Koronawirus we Francji: Sytuacja określana jest jako krytyczna, Emmanuel Macron po raz kolejny zabrał głos odnosząc się do epidemii COVID-19

Źródło: Interia

Zobacz też:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Pracownica Biedronki nie wytrzymała. Wyznała gorzka prawdę

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →