Nowy, nietypowy objaw COVID-19. Spójrz na swoje palce (foto)

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) kilka dni temu dodało do listy charakterystycznych objawów zakażenia koronawirusem sześć nowych symptomów. Jak do tej pory najczęściej spotykanymi objawami COVID-19 są przede wszystkim suchy kaszel,  duszności, bóle głowy oraz gardła. Niestety nie jest to koniec listy objawów. Specjaliści zwracają również uwagę na zmiany skórne,  które mogą być wywołane przez koronawirusa. Szczególnie można to zauważyć na skórze kończyn.

Polecamy także: Czesi wprowadzili „inteligentną kwarantannę”- Co to jest?

Pandemia koronawirusa trwa w dalszym ciągu na całym świecie. W poszczególnych krajach są już zauważalne spadki zachorowań oraz zgonów wywołanych przez COVID-19. Mimo wszystko w dalszym ciągu specjaliści ostrzegają przed kolejnymi falami nawrótów COVID-19.

Nietypowy objaw COVID-19

Aktualnie Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) dodało do listy charakterystycznych objawów zakażenia koronawirusem sześć  symptomów. Są nimi przede wszystkim kaszel,  ból mięśni,  gorączka,  trudności w oddychaniu,  dreszcze, ból głowy,  ból gardła,  utrata smaku lub węchu. To jednak nie koniec.

Okazuje się również,  że jednym z objawów COVID-19 mogą poważne zmiany skórne zauważalne szczególnie na nogach. Z tego powodu są one określane jako „covidowe nóżki”.

W tej sprawie wypowiedział się Dr Misha Rosenbach, dermatolog ze Szpitala Uniwersytetu w Pensylwanii. Lekarz przyznał, że coraz częściej obserwuje u pacjentów z COVID czerwone lub fioletowe przebarwienia na palcach. Na pierwszy rzut oka przypominają one odmrożenia.

– To, co widzimy, zazwyczaj jest reakcją na zimno, ale obserwujemy to w środku wiosny. I dzieje się to w takiej skali jak COVID-19, w związku z tym uważamy, że istnieje ścisły związek z zakażeniem

mówiła w rozmowie z ABC News Amy Paller, profesor dermatologii z Uniwersytetu Northwestern.

Z kolei dr Holly Harke Harris uważa,  że może to być reakcja naczyniowa.

Polecamy również: Niemcy wyszli na ulice! Do akcji wkroczyły służby

Uważamy, że może to być reakcja naczyniowa powstająca w wyniku stanu zapalnego. Inną teorią jest to, że być może u tych pacjentów występują niewielkie skrzepy krwi

mówi dr Holly Harke Harris.

Koronawirus w Polsce: Zanotowano nowy, nietypowy objaw COVID-19. "Covidowe palce" dają objawy skórne jak przy odmrożeniu.
Koronawirus w Polsce: Zanotowano nowy, nietypowy objaw COVID-19. „Covidowe palce” dają objawy skórne jak przy odmrożeniu./ screen YouTube

Źródło: ABC Zdrowie

Polecamy również:

Rosati straciła pracę! Wszystko przez ujawnienie szokującej prawdy

Gessler zaniemówiła ze szczęścia! Nie uwierzycie

Polecamy również:

Szok! Żona Pawła z „Rolnik szuka żony” szczerze o aborcji

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →