Tokarczuk upokorzyła Polaków! Kolejny obrzydliwy atak na Polskę w zagranicznych mediach

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Olga Tokarczuk postanowiła po raz kolejny pokazać, że nie jest jej obojętny los osób LGBT, jednakże tym razem upokorzyła Polaków i ostro zaatakowała Polskę w zagranicznej prasie. Czy to naprawdę jedyny sposób środowisk lewicowych? „Wirus pomógł rządowi i nadal to robi. Białoruś jest przykładem, że reżimy czują się bezpieczniej w nowej sytuacji globalnej pandemii: bojące się społeczeństwo łatwiej poddaje się nakazom i zakazom” – powiedziała dla jednego z czołowych mediów włoskich.

Czytaj też: Marzena Rogalska przerwała milczenie. Wyjawiła prawdziwe powody odejścia z TVP

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podczas wywiadu dla czołowego „Corriere della Sera” Olga Tokarczuk broniąc osób LGBT postanowiła porównać nasz kraj do Białorusi. Prócz tego nie zabrakło również wzmianek o prawie aborcyjnym czy innych popularnych i nośnych lewicowych tematów.

Białoruś tak jak Polska płaci za powolność Europy — napisano w tytule dziennika.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Wirus pomógł reżimom”, „Atak na ruch LGBT poza kontrolą, niektóre gminy mogą deklarować, że są „strefami wolnymi od LGBT”. Prawo dotyczące aborcji – „barbarzyńskie” — relacjonują na Twitterze Magdalena i Tomasz Łysiak

Zaraz na początku rozmowy nic nie wskazywało na to, aby Olga Tokarczuk miała szykować się do tyrady na temat Polski. Zaczęła mówić o niepokojącej sytuacji na Białorusi.

Olga Tokarczuk broniąc osób LGBT zaatakowała Polskę we włoskich mediach

Instytucje międzynarodowe powinny działać bardziej zdecydowanie. Kiedy narastał ucisk reżimu Łukaszenki wobec protestujących, niewiele zrobiono, a teraz, po porwaniu dysydenta z przymusowego lądowania samolotu w Mińsku, cała Europa jednogłośnie domaga się sprawiedliwości, mówi o sankcjach, ale może już za późno. Bezradny krzyk Białorusi pozostanie w naszych głowach przez lata, jeśli demokratyczny świat nie okaże się świadomy i zdeterminowany — powiedziała noblistka dla włoskiej czołowej gazety.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Już podczas poruszania tego wątku bardzo szybko wyciągnięto jej list do szefowej KE, w którym to Olga Tokarczuk pisała o represjach stosowanych wobec osób LGBT w Polsce.

Zobacz także: Skandal. Marcin Daniec powiedział co sądzi o katolikach. Jest afera

Być może koła zębate Unii powoli się obracają. Mamy jednak nadzieję, że są skuteczne. To, co dzieje się w Polsce, jest niepokojące. Atak na ruch LGBT wymyka się spod kontroli i niektóre gminy mogą ogłosić się „strefami wolnymi od LGBT”. Jest to sprzeczne z duchem UE. Ale przede wszystkim przeciwko prawu cywilnemu — odpowiedziała Olga Tokarczuk.

Jednakże tego co za chwilepadłl z ust naszej noblistki chyba nikt się nie spodziewał. Olga Tokarczuk broniąc zaciekle osób LGBT zaatakowała Polskę i porównała ją do Białorusi.

Prawo [aborcyjne – red.] jest barbarzyńskie. Ale ci, którzy nadal protestowali pomimo zakazów, są prześladowani. Wirus pomógł rządowi i nadal to robi. Białoruś jest przykładem, że reżimy czują się bezpieczniej w nowej sytuacji globalnej pandemii: bojące się społeczeństwo łatwiej poddaje się nakazom i zakazom — powiedziała.

Polecamy także:

Nagranie z pszczołami błyskawicznie obiega sieć. To niesamowite co robią

Nowe wstrząsające fakty ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Gdy to wyznał wszyscy byli w szoku

Lista nowych grzechów opublikowana. Z tego musisz się wyspowiadać

Pani Beata przeżyła śmierć kliniczną i ujawniła co jest po śmierci. To nie mieści się w głowie!

Przez 4 lata wysyłała SMS-y do swojego nieżyjącego ojca. Nagle dostała odpowiedź i nogi się pod nią ugięły

Majka Jeżowska ma dziś 61 urodziny. Gdy pokazała się w bikini, wszystkim opadły szczęki

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →