Popularny produkt niebezpieczny- GIS ostrzega! Wyrzuć go

Uwaga! Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie, że dostępny w całym kraju olej ryżowy został wycofany z rynku w wyniku dobrowolnej akcji dystrybutora, który uznał produkt za niebezpieczny. Sanepid ostrzega, żeby go nie spożywać, bowiem zawiera on przekroczone dopuszczalne poziomy estrów.

Główny Inspektorat Sanitarny zajmuje się dopuszczaniem do obrotu i kontrolą produktów spożywczych sprzedawanych na rynku polskim. GIS nie tylko bada nowe produkty, ale także kontroluje wyrywkowo te, które trafiły już do sprzedaży, a gdy wykryje jakąś nieprawidłowość, wydaje ostrzeżenie, a dany produkt (lub jego partia) jest wycofywany z rynku. W ten sposób urząd ten stoi na straży zdrowia publicznego, bo to należy do jego statutowych zadań.

Sanepid ostrzega, by klienci, którzy zakupili olej ryżowy, powstrzymali się od jego spożywania, bo może on szkodzić zdrowiu. Warto podkreślić, że po otrzymaniu od GIS wyników badań, dystrybutor zaakceptował ostrzeżenie i dobrowolnie podjął działania, by produkt został wycofany z rynku i we własnym zakresie zlecił jego kolejne badania.

GIS wydał ostrzeżenie, że ten produkt jest szkodliwy!

Sanepid ostrzega. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie, że olej ryżowy jest wycofany z rynku, bo produkt zawiera zbyt dużo estrów.
screen/ Instagram

Ostatnie ostrzeżenie GIS obejmuje produkt „SoRiso Olej z ryżu z otrębów ryżowych naturalny 100%, 500 ml, numer partii E411”, w którym stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2954 ± 857 µg/kg) oraz estry 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) na poziomie 8937 ± 1787 µg/kg.

Czytaj też: Tajemniczy obiekt 2669 na Mazurach. Władze trzymały to w sekrecie

Ostrzeżenia GIS dotyczące wycofywanych produktów można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz na profilu urzędu prowadzonym na Instagramie. Warto zaglądać tam regularnie.

źródło: GIS, Instagram

POLECAMY:

Bezcenne Ferrari porzucone na polu! Ich wartość powala (Zdjęcia)

Sienkiewicza wypowiedział prorocze słowa. “Oto dlaczego Niemcy budzą nienawiść”

Odszedł na zawsze. Już nie zobaczymy ich w „Kiepskich”

Awantura u Mazurka. Kosiniak-Kamysz wypunktowany

Czarzasty odleciał: Mazurek był w szoku po tych słowach

Amerykanie ujawnili o czym rozmawiali Clinton i Wałęsa

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , ,