Czarna doba w Polsce. Duży wzrost zakażeń i nowe zgony

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce, nowe dane: Rekordowa ilość zakażonych, liczba przekroczyła 900 osób, nastąpiły również nowe zgony. Informacje aktualne na 25 marca na godzinę 6:20 rano

Czytaj też: Nie żyje ksiądz który oddał innemu choremu swój respirator

O nowych przypadkach informowano na bieżąco za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia. Według ministra Szumowskiego, to dopiero początek fali zakażeń, bowiem należy pamiętać że nie spłynęły jeszcze wyniki wszystkich testów.

Rekordowa ilość nowych zakażonych w Polsce

Rekordowy dobowy wzrost zakażeń w Polsce daje w sumie na ten moment 901 potwierdzonych przypadków, w tym 10 osób zmarło. 

Przekazano za pośrednictwem resortu zdrowia, że obecnie hospitalizowanych z powodu koronawirusa jest 1479 osób, a objętych kwarantanną 62 tys.

Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju to 104 tys. 529, zaś objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest 53 tys. 426 osób. 

Zobacz również: Wielka Brytania użyła drastycznych środków koronawirusem

Rekordowa ilość nowych zakażonych w Polsce wymusiła na władzach wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Od dziś, od północy w naszym kraju zostały zaostrzone zasady postępowania podczas epidemii. Wyjście z domu może nastąpić tylko w koniecznym przypadku. Są to między innymi: wyjście z psem, zakupy, pomoc w walce z COVID-19.

Zaostrzone zasady postępowania w czasie epidemii

Ograniczono również wielkość zgromadzeń do 2 osób. Obecne obostrzenia trwają tymczasowo do 11 kwietnia 2020 roku, jednakże czas ten może ulec wydłużeniu.

Czytaj także: Koszmarne doniesienia z Włoch. Całkowita utrata kontroli

Dla osób, które nie będą stosowały się do nowych, surowych zaleceń przewidziano wysokie grzywny i mandaty od 500 do nawet 3 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że dla tych, którzy zdecydowali się naruszyć zasady kwarantanny kary sięgają 30 tysięcy złotych, oraz dla wielu mogą skończyć się zarzutami karnymi.

Źródło: Interia, wLocie

Koronawirus w Polsce, nowe dane: Rekordowa ilość zakażonych, liczba przekroczyła 900 osób, nastąpiły również nowe zgony. Polska czeka na kolejne uderzenie
Koronawirus w Polsce, nowe dane: Rekordowa ilość zakażonych, liczba przekroczyła 900 osób, nastąpiły również nowe zgony. Polska czeka na kolejne uderzenie

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

loading...

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →