Podwozisz dziecko do szkoły? Dostaniesz mandat!

Kolejny kontrowersyjny pomysł miejskich aktywistów z Warszawy. Fundacja „Rodzic w mieście” chce wprowadzić zakaz podwożenia dziecka do szkoły, przewidziano nawet mandaty za złamanie tej reguły. Próbna blokada dróg w Warszawie planowana jest już 21 marca. Bez wątpienia pomysł na pierwszy rzut oka wydaję się być poważnie kontrowersyjny. Aktywiści chcą przede wszystkim nakłonić rodziców dzieci do korzystania z miejskiej komunikacji podczas transportu swoich pociech do placówek edukacyjnych. Mimo wszystko nie brakuje opinii, iż koncepcja jest bardzo absurdalna.

Zakaz podwożenia dziecka do szkoły

Fundacja „Rodzic w mieście” ma zamiar wprowadzić zakaz podwożenia dziecka do szkoły, za złamanie przepisu przewidziano mandaty. Już wkrótce odbędzie się próbna blokada dróg w Warszawie, dokładny termin to 21 marca. Aktywiści w ten sposób chcą przede wszystkim przekonać rodziców oraz opiekunów do tego, aby transportować dzieci przy pomocy środków komunikacji miejskiej. Pomysł bez wątpienia jest mocno kontrowersyjny. Przeciwnicy tej koncepcji zwracają uwagę, że nie każdy rodzic po przewiezieniu dziecka przy pomocy MZK będzie mógł tym samym środkiem udać się do pracy.

W akcji chodzi przede wszystkim o wyłączenia z ruchu samochodowego ulic w bezpośrednim sąsiedztwie szkół. Taki wniosek można wysnuć przynajmniej z w teorii tego założenia. Według pomysłodawców taka zmiana przepisów i organizacji ruchu zmniejsza prawdopodobieństwo wypadków z udziałem najmłodszych. Drugim walorem propozycji ma być zachęta dla dzieci do większej aktywności fizycznej. Mimo wszystko pomysł wydaje się poważnie nierealny i niesie za sobą utrudnienia dla rodziców.

Moim zdaniem jest to pomysł mało nierealny. Zawsze przed pracą jadę z dziećmi do szkoły, a następnie kieruję się do miejsca pracy. Nie wyobrażam sobie dojazdu do firmy na czas przy pomocy komunikacji miejskiej. Moim zdaniem ten plan się nie uda. – mówił Pan Tomasz, ojciec jednego z uczniów warszawskich szkół.

Fundacja "Rodzic w mieście" chce wprowadzić zakaz podwożenia dziecka do szkoły, przewidziano nawet mandaty. Próbna blokada dróg w Warszawie już 21 marca
Czy wprowadzą zakaz podwożenia dziecka do szkoły?Screen YouTube

Polecamy także:

Panika w Niemczech! Te zdjęcia przerażają

Owsiak pogrążony- jest decyzja sądu w sprawie WOŚP

Włochy tracą kontrolę nad epidemią? Proszą o pomoc

Bijatyka na wiecu Dudy! W ruch poszły pięści

Musisz to zobaczyć! Kobieta z podejrzeniem koronawirusa nagrała przerażające wideo z izolatki

Anna Mucha o krok od wpadki- biust się wylewał

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →