Orkan „Sabina” uderzy dzisiaj. Służby ostrzegają: „Będzie niebezpiecznie”

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają: W Niemcy uderzy Orkan „Sabina”.

CZYTAJ TAKŻE:

  1. Niesamowite wieści! Barbara Kurdej-Szatan – ta ciąża to cud
  2. Wojewódzki ostro o Woźniak-Starak. Okrutnie ją obraził
  3. Michał Wójcik z „Ani Mru Mru” stracił prawie milion złotych! Ujawniono koszmar

Za nasza zachodnią granicą niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem: „Będzie niebezpiecznie”. Orkan spowoduje wiele utrudnień w ruchu lądowym i kolejowym. Możliwe liczne podtopienia. Prędkość wiatru będzie osiągała 120 km/h.

Czytaj też: Gwiazda Polsatu nie żyje. Zmarła kilka miesięcy po ślubie

Niemcy szykują się na nadejście Orkanu, który spowodowany jest niżem barycznym „Sabina”. Koleje odradzają podróże liniami ze względu na mogące pojawić się utrudnienia. Największe problemy spodziewane są w regionalnych i międzymiastowych połączeniach kolejowych już w niedzielę wieczór, szczególnie w północnej i zachodniej części Niemiec.

„Podróżującym od niedzieli 9 lutego do wtorku 11 lutego radzimy przełożyć podróż na inny dzień” – ostrzega Deutsche Bahn.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Polacy będą masowo tracić prawa jazdy. Wszystko przez nowy przepis

Ministerstwo edukacji Nadrenii Północnej-Westfalii oraz władze w prywatnych szkołach zapowiadają, że możliwe jest zamknięcie szkół na czas występowania silnego wiatru.

Orkan „Sabina” uderzy w Niemcy

Gwałtowne zjawisko meteorologiczne pojawi się nad Niemcami już w niedzielę w godzinach południowych. Nad Morzem Północnym prędkość wiatru może osiągać nawet 120 km/h.

ZOBACZ TEŻ: Widzowie wściekli! Oszustwo w „Sanatorium Miłości”

W godzinach popołudniowych silny wiatr dotrze na południe kraju. Wieczorem (z siłą 103-118 km/h) będzie na linii gór Eifel, Dolnego Renu i Kraju Saary, a w nocy także w Bawarii. – informuje portal Interia.

Największe niebezpieczeństwo zapowiadane jest w nocy z niedzieli na poniedziałek. Meteorolodzy ostrzegają, że wtedy do niżu „Sabina” dołączy chłodny front atmosferyczny. Wtedy nawet w rejonach nizinnych spodziewany jest jedenasty lub dwunasty stopień w skali Beauforta, co oznacza prędkość wiatru przekraczającą 103 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Grabowski załamany: Żona wbiła mu nóż w plecy

W górach wiatr będzie wiał z prędkością 120-150 km/h. Prognoza dla najwyższego szczytu gór Harz zapowiada nawet 175 km/h.

Możliwe występowanie powodzi nad Morzem Północnym, utrudnienia w ruchu

Prócz silnego, porywistego wiatru orkanowi będą towarzyszyć ulewne deszcze oraz gwałtowne burze. Siła wiatru może powalać drzewa i zrywać elementy dachów. Zaleca się zabezpieczenie wszystkich wątpliwych elementów konstrukcji budynków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jakub z „Rolnik Szuka Żony” ma już dość. Wydał specjalne oświadczenie

Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) informuje o możliwości podwyższenia się stanu wód w regionach położonych nad Morzem Północnym. Poinformowano, że wielce prawdopodobnym jest, że rynek rybny w Hamburgu zostanie zalany. Powodzie mogą występować przy ujściu Łaby.

Orkan „Sabina” nie będzie jednak tak silny jak „Cyryl” który pustoszył Niemcy w 2007 roku. Sytuacja może utrzymać się do wtorku.

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają: W Niemcy uderzy Orkan "Sabina". Odradza się podróżowanie drogą lądową i kolejową. Planowane zamknięcia szkół
Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają: W Niemcy uderzy Orkan „Sabina”. Odradza się podróżowanie drogą lądową i kolejową. Planowane zamknięcia szkół

CZYTAJ TAKŻE:

Edyta Górniak kończy karierę? Ma dosyć

Doda nie wytrzymała! Ostro o Majdanie i Rozenek

Nie żyje lider „Budki Suflera”. Polska we łzach

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szok! Jackowski ujawnia prawdę o śmierci przyjaciela Stonogi

Wałęsa niespełna rozumu? Tak odpowiedział na krytykę

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →