Orkan „Sabina” uderzy dzisiaj. Służby ostrzegają: „Będzie niebezpiecznie”

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają: W Niemcy uderzy Orkan „Sabina”.

CZYTAJ TAKŻE:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  1. Niesamowite wieści! Barbara Kurdej-Szatan – ta ciąża to cud
  2. Wojewódzki ostro o Woźniak-Starak. Okrutnie ją obraził
  3. Michał Wójcik z „Ani Mru Mru” stracił prawie milion złotych! Ujawniono koszmar

Za nasza zachodnią granicą niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem: „Będzie niebezpiecznie”. Orkan spowoduje wiele utrudnień w ruchu lądowym i kolejowym. Możliwe liczne podtopienia. Prędkość wiatru będzie osiągała 120 km/h.

Czytaj też: Gwiazda Polsatu nie żyje. Zmarła kilka miesięcy po ślubie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Niemcy szykują się na nadejście Orkanu, który spowodowany jest niżem barycznym „Sabina”. Koleje odradzają podróże liniami ze względu na mogące pojawić się utrudnienia. Największe problemy spodziewane są w regionalnych i międzymiastowych połączeniach kolejowych już w niedzielę wieczór, szczególnie w północnej i zachodniej części Niemiec.

„Podróżującym od niedzieli 9 lutego do wtorku 11 lutego radzimy przełożyć podróż na inny dzień” – ostrzega Deutsche Bahn.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Polacy będą masowo tracić prawa jazdy. Wszystko przez nowy przepis

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ministerstwo edukacji Nadrenii Północnej-Westfalii oraz władze w prywatnych szkołach zapowiadają, że możliwe jest zamknięcie szkół na czas występowania silnego wiatru.

Orkan „Sabina” uderzy w Niemcy

Gwałtowne zjawisko meteorologiczne pojawi się nad Niemcami już w niedzielę w godzinach południowych. Nad Morzem Północnym prędkość wiatru może osiągać nawet 120 km/h.

ZOBACZ TEŻ: Widzowie wściekli! Oszustwo w „Sanatorium Miłości”

W godzinach popołudniowych silny wiatr dotrze na południe kraju. Wieczorem (z siłą 103-118 km/h) będzie na linii gór Eifel, Dolnego Renu i Kraju Saary, a w nocy także w Bawarii. – informuje portal Interia.

Największe niebezpieczeństwo zapowiadane jest w nocy z niedzieli na poniedziałek. Meteorolodzy ostrzegają, że wtedy do niżu „Sabina” dołączy chłodny front atmosferyczny. Wtedy nawet w rejonach nizinnych spodziewany jest jedenasty lub dwunasty stopień w skali Beauforta, co oznacza prędkość wiatru przekraczającą 103 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Grabowski załamany: Żona wbiła mu nóż w plecy

W górach wiatr będzie wiał z prędkością 120-150 km/h. Prognoza dla najwyższego szczytu gór Harz zapowiada nawet 175 km/h.

Możliwe występowanie powodzi nad Morzem Północnym, utrudnienia w ruchu

Prócz silnego, porywistego wiatru orkanowi będą towarzyszyć ulewne deszcze oraz gwałtowne burze. Siła wiatru może powalać drzewa i zrywać elementy dachów. Zaleca się zabezpieczenie wszystkich wątpliwych elementów konstrukcji budynków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jakub z „Rolnik Szuka Żony” ma już dość. Wydał specjalne oświadczenie

Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) informuje o możliwości podwyższenia się stanu wód w regionach położonych nad Morzem Północnym. Poinformowano, że wielce prawdopodobnym jest, że rynek rybny w Hamburgu zostanie zalany. Powodzie mogą występować przy ujściu Łaby.

Orkan „Sabina” nie będzie jednak tak silny jak „Cyryl” który pustoszył Niemcy w 2007 roku. Sytuacja może utrzymać się do wtorku.

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają: W Niemcy uderzy Orkan "Sabina". Odradza się podróżowanie drogą lądową i kolejową. Planowane zamknięcia szkół
Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają: W Niemcy uderzy Orkan „Sabina”. Odradza się podróżowanie drogą lądową i kolejową. Planowane zamknięcia szkół

CZYTAJ TAKŻE:

Edyta Górniak kończy karierę? Ma dosyć

Doda nie wytrzymała! Ostro o Majdanie i Rozenek

Nie żyje lider „Budki Suflera”. Polska we łzach

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szok! Jackowski ujawnia prawdę o śmierci przyjaciela Stonogi

Wałęsa niespełna rozumu? Tak odpowiedział na krytykę

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →