Okropny upadek na skoczni! Paraliż spowodował koniec kariery

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

O tej porze roku skoki narciarskie są na topie, w 2016 roku Lukas Mueller zaliczył potworny upadek na skoczni w efekcie paraliż przypieczętował koniec jego kariery. Od tamtej pory austriacki skoczek porusza się na wózku inwalidzkim, teraz po kilku latach od tragedii odwiedza skocznię w Tauplitz. To tu odbędzie się kolejna sportowa rywalizacja. Jego słowa dają sporo do myślenia.

Lukas Mueller – upadek na skoczni, paraliż i szybki koniec kariery

Do tragicznego w skutkach wypadku Lukasa Muellera doszło blisko cztery lata temu na skoczni „mamuciej” Kulm w Austrii. Teraz austriacki skoczek jest gotowy aby ponownie udać się w tamto miejsce, tym razem jako kibic. Obecnie spokojnie już mówi o ty co wydarzyło się przed laty, a jego słowa godne są podziwu dla wszystkich zarówno zdrowych jak i chorych ludzi. Lukas Mueller udzielił krótkiego wywiadu dla niemieckiej agencji prasowej. Zaznaczał jak kruche jest zdrowie i życie, oraz że teraz cieszy się z każdej chwili jaka została mu dana.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Zrozumiałem, że wystarczy jedna sekunda i całe twoje życie zmierza w zupełnie innym kierunku. Widzę teraz życie o wiele bardziej świadomie i doceniam małe rzeczy”

– powiedział 27-latek.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Lukas Mueller jest niepełnosprawny, paraliż dotknął dolnych partii jego ciała, przez co porusza się na wózku. Pomimo to były skoczek narciarski nadal pozostaje aktywny jeżdżąc na specjalnie przystosowanych dla siebie nartach, uczestniczy w biegach masowych takich jak Wings for Live. Daje przykład i pokazuje, że nigdy nie można się poddawać. Jego upadek na skoczni w 2016 roku dał mu „nowe życie”.

Skoczek dostał „nowe życie” – odwiedzi zawody Pucharu Świata

„Myślę, że byłoby z korzyścią dla wszystkich, gdyby każdy od czasu do czasu przemyślał swoją sytuację i znalazł powody, dla których życie, które prowadzi, jest naprawę całkiem dobre, nawet jeśli mogłoby być o wiele lepsze niż teraz”

– dodał były skoczek.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fani wstrzymali oddech: właśnie ujawniono prawdziwy stan Królikowskiego

Lukas Mueller zdobył w przeszłości mistrza świata juniorów w 2009 roku. W tym samym czasie zdobył również pierwsze pucharowe punkty w swojej karierze. Do wspomnianej skoczni w Kulm nigdy nie miał szczęścia. Przypomnijmy, że pierwszy swój upadek na tej właśnie skoczni zaliczył już w 2010 roku.

Teraz od piątku w Kulm odbędą się zawody Pucharu Świata.

O tej porze roku skoki narciarskie sa na topie,w 2016 roku Lukas Mueller zaliczył upadek na skoczni w efekcie paraliż przypieczętował koniec jego kariery
Skoki narciarskie: Upadek na skoczni w 2010 roku, Lukas Mueller

Źródło: Interia

ZOBACZ TAKŻE:

Anna Lewandowska zaskoczyła fanów zdjęciem na Insta

Świat nauki wstrzymał oddech: wynaleziono lek na raka?

Niesamowite! Takiej pary w „TzG” nikt się nie spodziewał

Tak powstają frytki w McDonalds! Gdy to zobaczysz – już więcej nie zjesz (wideo)

Francuz pokazał nagranie z Polski. Dziś to hit internetu! (wideo)

Roznerski wziął ślub? Tym zdjęciem zdradził tajemnicę

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →