Nowe zakażenia i zgony. Najgorsze dopiero przed nami

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: Nowe zakażenia i zgony, codziennie przybywa chorych na COVID-19, dlatego między innymi obowiązuje całkowity zakaz wychodzenia z domu.

ZOBACZ TEZ: Ujawnił jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Przerażające

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, jest juz obecny już w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce i Australii.

Koronawirus w Polsce: nowe zakażenia i zgony

W naszym kraju odnotowano do tej pory 1051 przypadku zachorowań oraz 14 zgonów wywołanych między innymi przez COVID-19.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce odnotowano 4 marca w Zielonej Górze. Pacjent zero już został wyleczony. Jednakże w przeciągu 3 tygodni groźny wirus pojawił się we wszystkich województwach.

Zakaz wychodzenia z domu

Wskazano, że w okresie od 25 marca do 11 kwietnia bieżącego roku jest całkowity zakaz przemieszczania się z pewnymi wyjątkami.

Czytaj także: Jakubiak zaapelował do PiS. Wielu Polaków go poprze

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wśród nich wskazano m.in. wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenie działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym; zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej oraz zakupu towarów i usług.

Ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonujący świadczenia w walce z koronawirusem są zwolnieni z odpowiedzialności za złamanie powyższych zasad. Jednakże tylko wtedy gdy aktualnie udzielają się w ramach wolontariatu.

Czytaj również: Lekarze przerażeni. Brakuje sprzętu, nie jesteśmy gotowi?

Potwierdzono również, że osób uczestniczących w obrzędach religijnych na zasadach wskazanych w Dzienniku Ustaw podobnie nie objęto ograniczeniem.

W rozporządzeniu wskazano, że w przypadku gdy przemieszczanie się następuje pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.   

W transporcie publicznym zastosowano zasadę „co drugiego miejsca siedzącego”. Oznacza to, że w tramwaju czy autobusie może być zajęte tylko co drugie miejsce siedzące.

Czytaj także: Koszmarne doniesienia z Włoch. Całkowita utrata kontroli

Za niedostosowanie się do zasad i nowych reguł przewidziano mandaty oraz grzywny w wysokości od 500 do nawet 3 tysięcy złotych.

Koronawirus: Będą nowe zakażenia, nie unikniemy tego

Zapowiedziano już wcześnie w resorcie zdrowia, że liczba zachorowań w Polsce będzie gwałtownie rosła.

Czytaj też: Pracownica Biedronki nie wytrzymała. Wyznała gorzka prawdę

Decydujące dla nas są najbliższe dwa tygodnie. Restrykcje wprowadzone przez rząd mogą w pewnym stopniu powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa natomiast go nie wytępią. Wciąż trwają prace nad lekiem na COVID-19.

Jakie objawy daje koronawirus?

SARS-Cov-2 to nowy szczep koronawirusa. U chorych zaobserwowano zespół ostrej niewydolności oddechowej co prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc. W efekcie może doprowadzić nawet do śmierci, szczególnie u osób starszych posiadających schorzenia tzw. towarzyszące.

Zobacz też: Zażywasz te leki? Jesteś szczególnie zagrożony przez COVID-19

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, uwalniany jest podczas kichania, kaszlu a nawet zwykłego mówienia. Dlatego też tak niezwykle ważne jest unikanie kontaktu z innymi osobami.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie.

 Koronawirus w Polsce: Nowe zakażenia i zgony, codziennie przybywa chorych na COVID-19, dlatego między innymi obowiązuje całkowity zakaz wychodzenia z domu.
Koronawirus w Polsce: Nowe zakażenia i zgony, codziennie przybywa chorych na COVID-19, dlatego między innymi obowiązuje całkowity zakaz wychodzenia z domu.

Źródło: interia, PAP, wLocie

Zobacz też:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →