Wstrząsające decyzje Niemiec! Wyciekł dokument: umierających odsyłać
Dzięki pandemii wyszła na jaw prawda o Niemcach, okazuje się że nasi sąsiedzi nie potrafią gotować, koronawirus pokazał jak Niemcy sobie radzą

Rozprzestrzeniający się koronawirus COVID-19 w Niemczech zmusił FAZ do podjęcia drastycznych kroków. liczba chorych rośnie, lekarze są bezradni.

Czytaj też: Viki Gabor pod presją podjęła radykalną decyzję. To mogła być wielka afera

W Niemczech przewiduje się, że wkrótce zabraknie wolnych miejsc na oddziałach intensywnej terapii. W związku z tym podjęto drastyczne kroki w procesie leczenia i pomagania nie tylko w związku z chorymi na COVID-19.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” opisało wstrząsający dokument w którym ustalono kogo leczyć a kogo nie.

Zobacz również: Wielka Brytania na krawędzi? Wstrząsające wieści

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Opublikowano fragmenty dokumentu do którego dotarli niemieccy dziennikarze. Przygotowany został w porozumieniu z siedmioma stowarzyszeniami medycznymi w tym również Niemiecki Interdyscyplinarny Związek Medycyny Intensywnej i Ratunkowej oraz Akademia Etyki w Medycynie.

Koronawirus w Niemczech: wstrząsające zalecenia dla lekarzy

Stoi w dokumencie, że w związku z pandemią wkrótce zabraknie miejsc na oddziałach terapii intensywnej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Jeśli nie będzie możliwe przyjęcie wszystkich ciężko chorych, to decyzję o podziale ograniczonych zasobów „trzeba podejmować analogicznie do systemu segregacji w medycynie ratunkowej, tzw. triażu”

– cytuje zalecenia „FAZ”.

Stwierdzono również w dokumencie, że ta konieczna ze względu na sytuację selekcja będzie „ogromnym wyzwaniem emocjonalnym dla zespołu leczącego”.

„Z tego powodu ważne jest wprowadzenie jasnych zasad”

– twierdzą autorzy.

Zobacz również: Zapadła decyzja w sprawie delegacji do Smoleńska! To się nie spodoba

W przypadku niedoboru miejsc będzie musiała zapaść decyzja o tym kogo leczyć, a kogo odesłać do domu. Zastosowano dokumencie zalecenie dotyczące zasady „wielu oczu”. Ocena stanu pacjenta musi zostać podjęta przez „dwóch lekarzy z doświadczeniem w intensywnej terapii, członka personelu pielęgniarskiego i jeszcze jednego specjalisty”.

Potwierdzono również najgorsze przypuszczenia dotyczące selekcji: „jeśli zaczął się u niego proces umierania, jeśli leczenie jest bezcelowe, ponieważ nie można oczekiwać poprawy lub stabilizacji, lub jeśli przeżycie może być zapewnione tylko poprzez stały pobyt na intensywnej terapii”.

Ponadto wspomniano, że zalecenia dotyczą wszystkich przypadków zachorowań, nie tylko z powodu koronawirusa. Natomiast kryterium nie może obejmować stanu społecznego i wieku pacjenta.

Łącznie w Niemczech od początku epidemii potwierdzono 42 288 przypadków koronawirusa. Na COVID-19 zmarły w tym kraju 253 osoby. 

źródło: PAP

Rozprzestrzeniający się koronawirus COVID-19 w Niemczech zmusił FAZ do podjęcia drastycznych kroków. liczba chorych rośnie, lekarze są bezradni
Rozprzestrzeniający się koronawirus COVID-19 w Niemczech zmusił FAZ do podjęcia drastycznych kroków. liczba chorych rośnie, lekarze są bezradni

Zobacz też:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Pracownica Biedronki nie wytrzymała. Wyznała gorzka prawdę

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych