Kolejne zmiany! Nowe zasady robienia zakupów

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce: Od 1 kwietnia obowiązują nas nowe zaostrzenia, wśród nich wyznaczono też zasady robienia zakupów, zmiana dotyczy godziny dla seniorów. Obostrzenia wprowadzone w Polsce od 1 kwietnia miały przede wszystkim na zadaniu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aktualnie rząd podjął decyzję o zaktualizowaniu jego części,  ponieważ były przepisy,  które po prostu nie znajdowały swojego zażenowania w rzeczywistości. Chodzi tu głównie o regulację narzucone na hurtownie oraz również apteki.

Czytaj też: Prezydent Filipin kazał strzelać do cywili! Świat w szoku

Rząd podjął decyzję o znowelizowaniu przepisów o ograniczeniach w handlu na czas panowania epidemii koronawirusa w Polsce. Nowelizacja dotyczy przede wszystkim hurtowni, które na podstawie mało precyzyjnych przepisów z dnia 31 marca były zmuszone na 2-godzinny postój. Powodem takiej sytuacji były godziny dla seniorów od godziny 10-12, którymi również zostały objęte hurtownie, gdzie raczej osoby starsze zakupów nie wykonują. Dziś to obostrzenie zostało zniesione w tej pojedynczej sytuacji.

Zasady robienia zakupów w czasie epidemii koronawirusa w Polsce

Drugi wyjątek znowelizowanych przepisach jest dedykowany dla aptek i punktów leczniczych. Warto jednak zaznaczyć, że tylko w zakresie wydawania produktu leczniczego, wyroby medycznego lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia, gdy jest to konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia i zdrowia osoby,  która dokonuje zakupu. 

Na zmiany w przepisach pozytywnie zareagowała Izba Handlowa. Mimo wszystko nie brakuje opinii,  że „godzina dla seniora” i tak nie spełnia swojego zadania.

Zobacz również: Mandat za jazdę na rowerze i spacer w parku? Lepiej usiądźcie

Zdaniem Macieja Ptaszyńskiego, dyrektora generalnego Polskiej Izby Handlu, godziny dla seniorów:

Nie wspierają funkcjonowania handlu w zakresie obsługi osób starszych, a stwarzają problematyczne i potencjalnie konfliktowe sytuacje zarówno pomiędzy klientami sklepów, jak i pomiędzy klientami a obsługą Może to rozwiązanie powinno ewoluować. Być może lepsze byłoby na przykład wprowadzenie godzin priorytetowych dla osób 65+. Mogłyby wtedy wejść bez kolejki do sklepu i mieć bezwzględne pierwszeństwo przy kasie. To także znacząco skróciłoby czas pobytu tych osób w sklepach”

sugeruje przedstawiciel PIH.

Koronawirus w Polsce: Od 1 kwietnia obowiązują nas nowe zaostrzenia, wśród nich wyznaczono też zasady robienia zakupów, zmiana dotyczy godziny dla seniorów
Koronawirus w Polsce: Od 1 kwietnia obowiązują nas nowe zaostrzenia, wśród nich wyznaczono też zasady robienia zakupów, zmiana dotyczy godziny dla seniorów

Źródło: Interia

Polecamy także:

Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

loading...