Kolejne zmiany! Nowe zasady robienia zakupów

Koronawirus w Polsce: Od 1 kwietnia obowiązują nas nowe zaostrzenia, wśród nich wyznaczono też zasady robienia zakupów, zmiana dotyczy godziny dla seniorów. Obostrzenia wprowadzone w Polsce od 1 kwietnia miały przede wszystkim na zadaniu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aktualnie rząd podjął decyzję o zaktualizowaniu jego części,  ponieważ były przepisy,  które po prostu nie znajdowały swojego zażenowania w rzeczywistości. Chodzi tu głównie o regulację narzucone na hurtownie oraz również apteki.

Czytaj też: Prezydent Filipin kazał strzelać do cywili! Świat w szoku

Rząd podjął decyzję o znowelizowaniu przepisów o ograniczeniach w handlu na czas panowania epidemii koronawirusa w Polsce. Nowelizacja dotyczy przede wszystkim hurtowni, które na podstawie mało precyzyjnych przepisów z dnia 31 marca były zmuszone na 2-godzinny postój. Powodem takiej sytuacji były godziny dla seniorów od godziny 10-12, którymi również zostały objęte hurtownie, gdzie raczej osoby starsze zakupów nie wykonują. Dziś to obostrzenie zostało zniesione w tej pojedynczej sytuacji.

Zasady robienia zakupów w czasie epidemii koronawirusa w Polsce

Drugi wyjątek znowelizowanych przepisach jest dedykowany dla aptek i punktów leczniczych. Warto jednak zaznaczyć, że tylko w zakresie wydawania produktu leczniczego, wyroby medycznego lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia, gdy jest to konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia i zdrowia osoby,  która dokonuje zakupu. 

Na zmiany w przepisach pozytywnie zareagowała Izba Handlowa. Mimo wszystko nie brakuje opinii,  że „godzina dla seniora” i tak nie spełnia swojego zadania.

Zobacz również: Mandat za jazdę na rowerze i spacer w parku? Lepiej usiądźcie

Zdaniem Macieja Ptaszyńskiego, dyrektora generalnego Polskiej Izby Handlu, godziny dla seniorów:

Nie wspierają funkcjonowania handlu w zakresie obsługi osób starszych, a stwarzają problematyczne i potencjalnie konfliktowe sytuacje zarówno pomiędzy klientami sklepów, jak i pomiędzy klientami a obsługą Może to rozwiązanie powinno ewoluować. Być może lepsze byłoby na przykład wprowadzenie godzin priorytetowych dla osób 65+. Mogłyby wtedy wejść bez kolejki do sklepu i mieć bezwzględne pierwszeństwo przy kasie. To także znacząco skróciłoby czas pobytu tych osób w sklepach”

sugeruje przedstawiciel PIH.

Koronawirus w Polsce: Od 1 kwietnia obowiązują nas nowe zaostrzenia, wśród nich wyznaczono też zasady robienia zakupów, zmiana dotyczy godziny dla seniorów
Koronawirus w Polsce: Od 1 kwietnia obowiązują nas nowe zaostrzenia, wśród nich wyznaczono też zasady robienia zakupów, zmiana dotyczy godziny dla seniorów

Źródło: Interia

Polecamy także:

Trump grozi Indiom: „Albo pomożecie, albo…”

Rozenek w żałobie, śmierć przyszła nagle

Fatalne wieści: Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →