Polski Sejm zdziesiątkowany! Posłowie są przerażeni

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Epidemia koronawirusa w Polsce: Sejm nie odwołał obrad, mimo że posłowie są chorzy lub skarżą się na choroby towarzyszące. Wygląda zatem na to, że obrady sejmu odbędą się niestety w okrojonym składzie. Nie ulega wątpliwości, że sytuacja dla wszystkich jest bardzo dramatyczna i ryzykowna.

ZOBACZ TEZ: Ujawnił jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Przerażające

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W Polsce liczba chorych przekroczyła już ponad tysiąc. Stwierdzono również 15 zgonów wywołanych przez COVID-19.

W takiej sytuacji władzę wprowadziły stopniowo szereg obostrzeń, aby przede wszystkim wyhamować rozwój wirusa. Pod sporym znakiem zapytania stanęły również najbliższe obrady sejmu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj także: Jakubiak zaapelował do PiS. Wielu Polaków go poprze

Obrady sejmu mimo działań przeciwnych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego odbędą się.

Przeciw możliwości zdolnego przeprowadzenia obrad była Koalicja Obywatelska oraz Konfederacja, które sygnalizowały, że taki ruch ze strony sejmu byłby niezgodny z aktualnymi przepisami regulaminu sejmu oraz przede wszystkim konstytucją.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj również: Lekarze przerażeni. Brakuje sprzętu, nie jesteśmy gotowi?

Dlatego posłowie będą rozsiani po kilku salach, otrzymają maseczki, środki do dezynfekcji i maksymalne skrócenie procedowania, aby nie narażać ich na zakażenie.

Obrady sejmu odbędą się

ZOBACZ TEZ: Ujawnił jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Przerażające

– Około 10-15 osób nie będzie. To są osoby, które przeszły choroby onkologiczne, są po chemioterapii, albo mają partnerów, którzy są chorzy. Jeśli ktoś jest w ciąży, to oczywiście też się nie pojawi

– mówi Onetowi Krzysztof Gawkowski, szef 49-osobowego klubu Lewicy, który dodał, że Koalicja Obywatelska za sprzeciw wobec zdalnym obradom bierze odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje z tego powodu.

Na zarzuty z tego powodu prędko odpowiedział przewodniczący Koalicji Obywatelskiej – Borys Budka.

Sorry, ale my nie możemy działać ponad prawem, tylko dlatego, że ktoś się boi przyjść do pracy. Przecież wiele osób normalnie pracuje. Nie możemy przyjąć niezgodnych z prawem rozwiązań, bo za kilka lat np. ZUS mógłby kwestionować przyznane w ten sposób świadczenia

– mówił Budka, odpowiadając na pytania internautów.

Epidemia koronawirusa: Sejm nie odwołał obrad, posłowie są chorzy i skarżą się na choroby towarzyszące. Obrady sejmu odbędą się w okrojonym składzie.
Epidemia koronawirusa: Sejm nie odwołał obrad, posłowie są chorzy i skarżą się na choroby towarzyszące. Obrady sejmu odbędą się w okrojonym składzie.

Źródło: Onet

Zobacz też:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Pracownica Biedronki nie wytrzymała. Wyznała gorzka prawdę

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →